Śliwki odchudzanie bez głodu i poprawa metabolizmu dieta fitness Michał Czekaj Blog

Śliwki – poprawa metabolizmu i odchudzanie bez głodu

Suszone śliwki okazują się być wartościową przekąską wspomagającą odchudzanie. Zdrowe owoce w postaci suszonej pomimo wielu kalorii (100 gram zawiera około 200 kalorii) spowalniają wchłanianie cukru oraz daję poczucie sytości.

Być może z tymi „magicznymi” owocami masz styczność jedynie w wigilię. Wtedy to pijesz smakowity, wartościowy wigilijny kompot.

Suszone śliwki dzięki wysokiej zawartości błonnika blokują wchłaniane cholesterolu natomiast przemiana materii zostaje przyspieszona. Do kolejnych właściwości suszonych owoców należy poprawa trawienia, oczyszczanie jelit, funkcje przeczyszczające oraz ułatwianie wypróżnienia. Dzięki wymienionemu wcześniej spowolnienie wchłaniania cukru tłuszcza zostaje szybciej spalany przez organizm.

Traktuj suszone śliwki, jako suplement odchudzający ograniczający łaknienie. Zamiast objadać się słodyczami wybierz śliwki. Nasycisz się nimi tak jak czekoladą jednak nie dopadnie cię uczucie frustracji tak jak po niezdrowym obżarstwie.

Wysoka zawartość kaloryczna śliwek w 100 gramach spowodowana jest odparowaniem wody w procesie suszenia. Owoce tracą wtedy dużo na wadze, przez co mieści się ich więcej na tym samym przedziale wagowym niż przed wysuszeniem.

Dodatkowym argumentem przemawiającym za włączeniem śliwek do codziennej diety jest poparcie profesora J.Kellera z Katedry Dietetyki na Wydziale Żywienia Człowieka SGGW. Poleca on śliwki wszystkim osobom chcącym zgubić zbędne kilogramy.

Pomyśl nad dodaniem suszonych owoców do musli. Śliwki są rewelacyjnym składnikiem, który w połączeniu z płatkami owsianymi, rodzynkami, słonecznikiem i sokiem owocowym da ci pełnowartościowe śniadanie na początek dnia. Możesz traktować śliwki, jako przekąskę samą w sobie jedząc je bez żadnych dodatków. Jeśli masz tylko chęć i możliwość to spożywaj je codziennie!