Yerba Mate Właściwości zdrowotne i pobudzające działanie Michał czekaj Blog kofeina energia

Yerba Mate pobudź się! Właściwości zdrowotne i pobudzające

Czy kawa jest twoim napojem, po który sięgasz zaraz po przebudzeniu? Wypijasz kilka filiżanek dziennie, aby móc stanąć na nogi i „wydajnie” pracować? Nie wyobrażasz sobie dnia bez filiżanki tej aromatycznej czarnej mieszanki? Być może już sam jej zapach z rana napełnia cię energią. Mając problemy z odstawieniem kawy, która w długoterminowej perspektywie szczególnie w dużych ilościach stanowczo nie wychodzi na zdrowie doskonałym wyborem będzie Yerba Mate.  Jest to zyskująca w Polsce coraz większą popularność zdrowa alternatywa dla kawy.

Co to takiego Yerba Mate?

Yerba Mate to suszone liście ostrokrzewu paragwajskiego. Uprawa jej prowadzona jest w Północnej Argentynie, Paragwaju, Urugwaju i Południowej Brazylii. Potocznie zwana jest herbatą, chociaż całkowicie „ma się do niej nijak”. Warto napisać, że jest to mocno pobudzający paragwajski napój. Efekt pobudzenia, smak aromat jest kompletnie odmienny od wszystkich znanych ci do tej pory herbat i kaw.

Zawiera w sobie kofeinę zwaną mateiną. Witaminy i mikroelementy dodatkowo sprawiają jej korzystny wpływ na organizm. Rewelacyjny napój do picia zarówno w domu, jaki i podczas pracy. Możesz wybrać odpowiednią Yerbe według swoich preferencji smakowych.  Jej oryginalny smak może odstraszyć niejednego jednak stosowane przez producentów domieszki oraz sposób preparowania znacznie to poprawiają

Do zaparzenia magicznie pobudzającego napoju potrzebujesz:

  • Specjalne naczynko „materko”.
  • Rurkę, przez którą będziesz go do pił „bombille”.
  • Wybrany gatunek Yerba Mate.
  • Termos, który zapewni ci stałą temperaturę – nie jest to konieczne

Yerba Mate Właściwości zdrowotne i pobudzające działanie Michał czekaj Blog kofeina energia 3

Działanie pobudzające Yerby rozłożone jest w czasie. W przeciwieństwie do kawy działającej przez krótki czas po wypiciu Yerba „doładuje” cię przez cały dzień. Dodatkowo susz możesz zalewać kilka razy bez znaczącej utraty smakowej. Działając pozytywnie na twój układ pokarmowy zwiększy w rewelacyjny sposób energię i poprawi samopoczucie.

W ofercie sklepów znajdziesz dużo rodzajów tego napoju o różnej mocy pobudzenia.   Na początek polecam ci wybrać coś słabszego, ponieważ za pierwszym razem efekt pobudzający być może nie pozwoli ci zasnąć przez 24 godziny. Skuś się na Yerbe jabłkową lub brzoskwiniową, które pozwolą ci powoli przyzwyczaić się do specyficznego smaku. Marki takie jak Cruz De Malta lub Pajarito należą do czołówki pobudzaczy, dlatego unikaj ich na samym początku. Staraj się wypijać Yerbe przed południem lub we wczesnych godzinach popołudniowych, ponieważ inaczej możesz mieć duże problemy z zaśnięciem.

Spotkałem się z wieloma osobami, które odstawiły kawę za względu na Yerbę. Jej pozytywny wpływ na funkcjonowanie organizmu oraz znakomite działanie pobudzające szybko spychają rywalkę na drugie miejsce.

Wykonując intensywną rozłożoną w czasie pracę fizyczną lub umysłową Argentyński napój zdaje się zyskiwać z dnia na dzień coraz większą popularność na całym świecie. Spróbuj sam a odczujesz piekielnie pobudzającą do życia moc.

Powiem Ci, że sam pierwszy raz spróbowałem Yerby 10 lat temu. Zostało tak już do tej pory i choć co prawda wcześniej piłem ją co dzień to teraz nadal co jakiś czas do niej wracam 🙂

Marki Yerba Mate, które piłem i polecam:

  • Pajarito
  • Rosamonte
  • Cruz de Malta
  • Taragui + Energia

Polecam i pozdrawiam Cię popijając jednocześnie w tym momencie Yerbę Rosamonte! 😀