Wizualizacja skutecznie przeprogramowanie podświadomości na sukces Michał Czekaj Blog motywacja

Wizualizacja – skuteczne przeprogramowanie podświadomości

Wizualizując tworzysz obrazy w swojej wyobraźni. Jesteś twórcą drugiego świata znajdującego się w umyśle. Kreujesz go jak tylko chcesz tworząc sytuacje mające mieć miejsce w przyszłości.

W trudnych sytuacjach życiowych wyobraźnia często podsuwa ci czarny scenariusz mającej się zdarzyć sytuacji, która w rzeczywiści mało kiedy się wyadarza. Wyobraźnia przejmuje nad tobą kontrolę ciągle przypominając negatywne zdarzenia. Jej siłę możesz jednak wykorzystać w całkowicie odwrotny sposób. Przy odrobinie wiedzy możesz rewelacyjnie zrelaksować się i wprowadzić w pozytywny nastrój. Wykorzystujesz potęgę myśli do tworzenia siebie, jako całkowicie innej osoby. Poddajesz krytyce obecną sytuację kreując ją, jako całkowicie nowe odmiennie w skutkach zdarzenie.

W celu oderwania się od bieżących zmartwień początkowym etapem jest relaks. Przybierając komfortową pozycję oczyszczasz umysł z negatywnych myśli. Wykorzystujesz w tym miejscu znaną technikę relaksacyjną (Koncentracja na oddechu, odliczanie wstecz w myślach, wizualizacja sytuacji, itp.). Możesz również zastosować technikę rozluźnienia mięśni.

Po wykonaniu pierwszego etapu, będąc rozluźnionym i spokojnym możesz rozpocząć proces wizualizacji. Wyobraź sobie oczekiwany wynik sytuacji. Odepchnij wszystkie troski i zmartwienia. Kreuj życie takim, jakim chciałbyś, aby było. Postaw się w sytuacji osiągnięcia postawionego celu.

Podczas wizualizacji wykorzystaj wszystkie zmysły! Wyobraź sobie, że oglądasz film przedstawiający przyszłość. Twoje uczucia mają być identyczne z tymi, kiedy osiągniesz to, co zamierzasz. Poczuj dreszcz emocji, gęsią skórkę na skórze, niech popłyną strugami łzy twojego szczęścia. Jesteś spokojny, udało się! Osiągnąłeś cel postawiony
w dalekiej przeszłości. Stałeś się zupełnie innym człowiekiem. Ludzie cię kochają! Pokonałeś wszystkie przeciwności losu, porażki stały się Twoją drogą na szczyt!

Kreując sytuację w swojej wyobraźni musisz być absolutnie do niej przekonany i posiadać niezwykłą wiarę w sukces. Wierząc w coś, wkładając w to całe swoje serce nie ma możliwości porażki!

W marę praktykowanie wizualizacji pozwoli ci całkowicie uwolnić się od świata zewnętrznego, „niby obecnego”. Będziesz przez pewien czas w innym świecie kreowanym przez potężna wyobraźnię. Zachowasz spokój umysłu, pokonasz stres, zrelaksujesz się przed snem, wytworzysz silną motywację do działania.

Niesamowite badanie przeprowadzone przez naukowców na pacjentach chorych na raka pokazała oszałamiające rezultaty. Otóż stosując wizualizację zmniejszyli o połowę dawkę stosowanych leków przeciwbólowych! Jest to silny dowód ukazujący potęgę wizualizacji!

Po skończonej sesji wizualizacyjnej możesz będąc już wprawionym zastosować medytację. Dołączając do tego relaksującą kąpiel przed snem uzyskasz bardzo dobry wieczorny rytuał snu.

W celu dobrego opanowania praktyki wizualizacji stosuj ją regularnie! Ustal porę dnia, konkretną godzinę, w której poddasz się wodzy fantazji.

Sam ze swojego doświadczenia mogę ci polecić stosowanie wizualizacji zawsze rano i wieczorem. Obie pory dnia rewelacyjnie się do tego nadają. Dodatkowo możesz podczas wizualizacji zastosować ulubioną muzykę. Pozwoli ci jeszcze lepiej wczuć się w stan osiągnięcia wykreowanego celu.

Mając bujną wyobraźnie wizualizacja może okazać się dla ciebie, skuteczną metodą. Wyrób w sobie nawyk codziennego podróżowania w myślach w stronę obranego celu. Kreuj przyszłość potężną siłą swojego umysłu. Pokaż, na co cię stać!

Życzę Ci wygrywania lecz nie tylko w wyobraźni! 🙂