Pikantne potrawy ostre przyprawy przyspieszenie metabolizmu i odchudzania Michał Czekaj Blog dieta

Pikantne potrawy, ostre przyprawy – przyspieszenie metabolizmu i odchudzania

Ostre przyprawy przyspieszają spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej działając poprzez pobudzenie do pracy leniwego układu pokarmowego.

Cześć innych źródeł mówi o tendencji do wzrostu apetytu co z kolei prowadzi do zwiększonego spożycia pokarmów. Z praktycznego punktu widzenia sytuacja wygląda jednak troszkę inaczej.

Potrawy dość ostro przyprawiane przyspieszają metabolizm co ma korzystny wpływ na odchudzanie. W dodatku w parze z utratą kilogramów idzie podwyższenie ogólnej odporności organizmu.

Kapsaicyna zawarta w ostrych przyprawach oprócz nadawania im charakterystycznego ostrego smaku korzystnie wpływa w czasie leczenia otyłości. Pomimo wielu kontrowersyjnych opinii na temat kapsaicyny związek ten w naturalnej postaci oraz rozsądnych ilościach jest bezpieczny dla zdrowia. Kontrolowanie bezpiecznych dawek do sosów, przypraw wpływa na pozytywne skutki dla organizmu.

Przeprowadzone badania na zwierzętach pokazały zahamowanie budowy tkanki tłuszczowej podczas diety zawierającej kapsaicynę.

Papryka chili oprócz korzyści ostrego smaku dostarcza do organizmu witaminy B oraz C. Zawiera również składniki mineralne takie jak potas i magnez.

Kapsaicyna i związki pochodne zawarta w ostrych przyprawach zyskuje sympatię ze względu na źródło antyoksydantów. Dieta bogata w te substancje jest doskonała w profilaktyce nowotworów.

Do ostrego przyprawiania potraw podchodź z umiarem! Ze względu na działanie podrażniające żołądek powinieneś być ostrożny mając wrażliwy żołądek. Mając problemy z alergią, trądzikiem, uczuleniem najlepszym rozwiązaniem będzie całkowita rezygnacja z ostrych przypraw. Reakcja organizmu może objawić się w postaci wzrostu intensywności objawów(Intensywna wysypka).

Pojawiający się efekt silnego palenia po spożyci potraw z dodatkiem kapsaicyny niestety nie ugasisz pijąc wodę. Doprowadzisz co najwyżej do pogorszenia efekty ze względu na nierozpuszczalność związku w wodzie oraz przemieszczeniu go w przewodzie pokarmowym. Chcąc ugasić silne uczucie palenia polecane jest spożycie tłuszczu lub mleka.