Podatki za pomocą kryptowalut Bitcoin blockchain Michał Czekaj Blog biznes

Zapłata podatków poprzez kryptowaluty

Czy marzenia entuzjastó blockchain zaczynają się realizować? Najwyraźniaj tak ponieważ USA poinformował że 2 firmy zapłaciły swoje podatki właśnie za pomocą kryptowalut. Informacja ta wyszła od urzędnika Roberta Sprague.

To właśnie Ohio stało się pierwszym stanem, który umożliwił zapłatę podatków za pomocą walut cyfrowych takich jak Bitcoin, Litecoin, Ripple. Stało się tak za sprawą przepisu z listopada 2018 roku.

Urząd w Ohio dokładniej korzysta ze specjalnej platformy dzięki której zapłata poprzez kryptowaluty jest automatycznie przewalutowywana na waluty Fiat. Ohio nie akceptuje w urzędach żadnej innej waluty niż dolar amerykański dlatego użycie profesionalnej platforny przeznaczonej o zamiany krypto na fiaty jest dla nich konieczne.

Stan Ohio dzięki akceptacji technologii blockchain w urzędach chce przyciągnąć kolejne firmy właśnie z tej branży. Jest to wielki krok w stronę rozwoju stanu poniewaz jak wiemy technologia blockchain dynamicznie się rozwija.

Bizneplan dotyczący funduszy w Ohio zakłada przeznaczenie aż 300 milionów dolarów na startapy technologii blockchain do 2021 roku!